Karatė Darželis

         Vienas svarbiausių sveikatos raidos laikotarpių yra vaikystė ir paauglystė. Ypač svarbus yra ikimokyklinio amžiaus vaiko brandos tarpsnis, kai formuojasi vaiko elgsenos ir gyvensenos pagrindai, kurie vėliau nulems asmens sveikatą ir gyvenimo kokybę. Tačiau esama daug rizikos veiksnių, turinčių neigiamą įtaką sveikatai: netaisyklinga mityba, judėjimo stoka, žalinga socialinė ar fizinė aplinka, paveldimumas ir daugelis kitų. Taigi reikia nuo pat mažens nuolat tobulinti individualias sveikatos stiprinimo žinias ir įgūdžius, kad vaikai suprastų sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo principus, išmoktų kontroliuoti savo sveikatą, aplinką, išvengtų ligų.

Vaikų ir paauglių sveikatai ypač svarbus sveikos gyvensenos elementas yra fizinis (judėjimo) aktyvumas. Visuomenės sveikatos, reabilitacijos specialistai, pedagogai atkreipia dėmesį, kad ypač svarbu formuoti ir ugdyti sveikos gyvensenos įpročius nuo vaikystės. Vaiko fizinis lavinimas, sportavimas vėliau padeda plėtoti jo fizinio aktyvumo nuostatas, ir jis augdamas, bręsdamas toliau tęsia aktyvią sportinę ir fizinę veiklą. Gaudamas optimalų fizinį krūvį, gyvendamas pagal sveikos gyvensenos principus, vaikas tinkamai vystosi fizinės ir psichinės sveikatos prasme. Nepakankamas vaiko fizinis aktyvumas ir netinkama mityba gali būti antsvorio bei nutukimo priežastimi. Pastaruoju metu atkreipiamas mokslininkų dėmesys į mažėjantį ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų fizinį aktyvumą. Vaikai daug laiko praleidžia sėdėdami ir žiūrėdami televizijos laidas, vaizdo juostas, žaisdami kompiuterinius žaidimus. Vaikai mažai juda, nedaro mankštos, nenori eiti pasivaikščioti į lauką ar aktyviai žaisti. Todėl sveiko vaiko raidai yra būtinas pakankamas fizinis aktyvumas. Pakankamas judėjimo aktyvumas — vienas iš svarbiausių lėtinių neinfekcinių ligų ir nutukimo profilaktikos veiksnių, geresnės gyvenimo kokybės pagrindas

Lietuvos universitetų atliktas bendras Mokslinis Tyrimas atskleidė, kad Lietuvoje ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinis aktyvumas yra per mažas, todėl būtina įgyvendinti priemones jo skatinimui.

Kodėl „Karatė darželis“?

1. Čia plėtojamos ne tik fizinės, bet ir dvasinės vaiko galios.
2. Čia, ugdydami fizinį aktyvumą, stipriname fizinę ir psichinę vaiko sveikatą.
3. Čia, kultivuodami fizinį aktyvumą, visapusiškai ugdome vaiką.
4. Čia naudojamos tinkamiausios vaikiškos fizinės veiklos rūšys — žaidimai.
5. Čia siekiama tenkinti kiekvieno vaiko organizmo poreikį judėti..

Kelios priežastys kodėl Tėvai renkasi „Karatė darželį“.

1. Per didelis vaiko drovumas, per mažas komunikabilumas.
2. Dažnos ligos ir fizinis silpnumas, vystymosi atsilikimas nuo bendraamžių.
3. Per maža savivertė.
4. Noras užimti vaiką naudinga veikla.
5. Noras atitraukti nuo žalingos ar nenaudingos veiklos
6. Berniukams augant betėvystėje, sportas reikalingas ir kaip vyriško auklėjimo pakaitalas.

„Karatė darželio“ tikslas — visapusiškai ugdyti vaiko fizines (koordinaciją, jėgą, vikrumą) bei dvasines savybes, ugdyti norą varžytis, stiprinti dėmesio sutelkimo ir koncentracijos savybes, žaidybine forma supažindinti su Karatė kovos menu, ugdyti kovotojo charakterį.